FANDOM


Mistyczny amulet
1234.png
Pierwszy epizod: "The Hand That Rocks the Mabel"
Ostatni epizod: "The Hand That Rocks the Mabel"
Rodzaj: amulet
Mistyczny amulet — Mistyczny amulet Gideona. Został zniszczony przez Mabel. Była o nim wzmianka w Dzienniku 2. Prawdopodobnie stąd Gideon wiedział o jego istnieniu.

HistoriaEdytuj

"The Hand That Rocks the Mabel" dowiadujemy się, że dzięki Zielonkowi Gideon jest w stanie manipulować ludźmi i swoimi występami. Wykorzystał go, by zemścić się na Dipperze za to, że ten wmieszał się w jego związek z Mabel. Po walce, Zielonek trafia do siostry Dippera, która ratuje chłopaków przed rozbiciem się o ziemię. Na końcu amulet zostaje zniszczony.

Ziel.png

Zielonek w dzienniku 2

WyglądEdytuj

Zielony "naszyjnik". Wygląda jak każdy inny amulet, z tym, że dzięki niemu można nabyć nadprzyrodzone moce (ale o tym niżej).

Moce Przedmiotu Edytuj

Gid.png

Jedna z mocy Zielonka - Telekineza

Zielonek ma wiele mocy, są to między innymi:

  • Zdolność do lewitacji przedmiotów,
  • Spalanie/nadpalanie przedmiotów,
  • Telepatia,
  • Telekineza,

Ciekawostki Edytuj

- W odcinku "Gideon Rises", gdy Gideon rozpoczyna ceremonię zamknięcia chaty, widać, że pod jego szyją znajduję się amulet. Jest to błąd, gdyż został on wcześniej zniszczony.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki