FANDOM


Stanford Filbrick "Ford" Pines. Urodzony 15 czerwca 1952 roku w mieście rodzinnym nazywającym się Plażą Odłamków Szkła w stanie New Jersey jest on zaginionym bratem bliźniakiem Stanleya Pinesa Znany jest także jako Autor Dzienników.Ford przyjechał i zamieszkał w Wodogrzmotach Małych żeby zbadać duże skupienie aktywności paranormalnej w miasteczku. Po latach spisywania informacji zdobytych podczas badań, został wciągnięty do innego wymiaru. Dzienniki były jedynym dowodem jego istnienia.

Tożsamość Forda była główną tajemnicą "Wodogrzmotów Małych" aż do środkowego odcinka drugiego sezonu, kiedy ujawniono, że jest on zaginionym bratem bliźniakiem Stanka Pines'a, który po bójce z bratem wpadł do między wy- miarowego Portalu.


Historia Edytuj

Stanford urodził się w małym rodzinnym miasteczku z dostępem do morza nazywającym się Plażą Odłamków Szkła w stanie New Jersey w 1952 roku 15 czerwca.Dorastał tam ze swoim trudno do zaimportowania ojcem który prowadził miejscowy rodzinny lombard, a matka była wróżbitką.Dorastał tam również ze swoim bratem bliźniakiem Stanleyem. Ford urodził się z defektem nazywającym się polidaktylia.Polega on na posiadaniu 1 dodatkowego palca wskazującego u obu rąk. Ford i Stan byli najlepszymi przyjaciółmi. Spędzali całe dnie na plaży która znajdowała się niedaleko ich domu. Pewnego dnia znaleźli wrak statku ,po czym go wyciągnęli na plażę i nazwali go "Stan' o War". Po tym dniu narodziła się idea przygód i żeglowania nim rozwinęła się ona do tego stopnia że rok po roku ulepszali statek.Forda od zawsze interesowały zjawiska paranormalne oraz różne tajemnicze anomalie. Ford również posiadał olbrzymią inteligencję. Stan powiedział nawet że jego IQ wprowadzały innych w depresję. Zdobywał z roku na rok coraz lepsze nagrody z różnych przedmiotów. Stan i Ford zaczęli się od siebie różnić. Ford dalej skupiał się na nauce, a tymczasem Stanley na wygłupach i obijaniu się. Przez dzieciaków ze szkoły którzy dręczyli Forda i jego brata ojciec Stana i Forda zdecydował się na zapisanie ich na boks żeby mogli dać sobie z nimi radę.Ze zbiegiem lat w szkole średniej, kiedy Ford miał lat 16 najprawdopodobniej dostał szansę dostać się do najlepszego uniwersytetu w kraju o nazwie West Coast Tech.Dostanie się tam miał mu zapewnić projekt szkolny. Przed dniem pokazu przed komisją Stan "niechcący'' zniszczył maszynę Forda przez co nie dostał się on na wymarzone studia.W nerwach pomyślał że Stan zrobił to specjalnie ,przez co Stan został przez swojego ojca wyrzucony z domu. Załamany Ford poszedł do jedynego dostępnego mu uniwersytetu w Buckmoore .Ford przedwcześnie zdobył tytuły doktorskie i zdobył 100 tysięcy dolarów na swoje badania.

Wygląd Edytuj

Stanford Pines jest mężczyzną w podeszłym wieku ,więc lata piękności ma już za sobą.W serialu ma siwe włosy delikatnie nastawione,z boczkami za uchem.Nosi też kwadratowe okulary,tak samo jak jego brat bliźniak.Ubiera się zawsze tak jakby czekał ,że coś się zdarzy. Na wielu fotografiach ma czerwony sweter i siwy kilt. Kilt ma kieszeń w której Stanford trzyma długopis,Na zgięciach łokci ma naszyte łaty na kilcie,który jest od dołu nieco podarty.Nosi niechlujne ,ubłocone buty oraz zawsze przez jego ramię przepasa broń,którą ma prawdopodobnie z wymiaru w którym utknął. Często się uśmiecha ,jednak łatwo go wyprowadzić z równowagi.

Ciekawostki Edytuj

  • Sześciu palcowe dłonie Forda są rezultatem polidaktylii po osiowej, czyli stanu , w którym dana osoba ma dodatkowy palec na jednej lub obu dłoniach.
  • Alex Hirsch również żartował, że ma on również sześć palców u każdej stopy.
  • Alex Hirsch wielokrotnie żartował na temat tożsamości autora:
  • -na początku udał Wyciek z fałszywego obrazu młodszego Starego McGucketa piszącego w dzienniku.
  • -Poprzez swoje konto Reddit AMA i Twitter stwierdził, że Autorem jest właśnie Geordi La Forge ze Star Trek: The Next Generation.
  • Ford jest starszy o 15 minut od Stana i dzięki temu czuje się naturalnie lepszy.