FANDOM


1. Postanowienia ogólne

 1. Użytkownik rejestrując się automatycznie wyraża zgodę na przestrzeganie regulaminu i ponoszenie kary za złamanie jego zasad.
 2. Do Administracji wiki Wodogrzmotów Małych należą wszyscy Administratorzy i Biurokraci.
 3. Nieprzeczytanie regulaminu nie zwalnia z przestrzegania go.
 4. Złamanie któregoś z punktów regulaminu może skutkować upomnieniem słownym na tablicy lub karą w postaci blokady o długości zależnej od rodzaju przewinienia i częstotliwości powtórzeń złamania regulaminu przez danego użytkownika. Przewinienia i kary, które się za nie dostaje opisane są poniżej.
 5. Nie kłócimy się - prowokatorzy mogą zostać zbanowani nawet na dwa miesiące.

2. Zakazy ogólne

 1. Zakazuje się spamowania na całej wiki. Tworzenie artykułów z jedną literą również traktowane jest jako spam. Kara: najpierw upomnienie, potem ban na od tygodnia (niezbyt częsty spam), przez 3 miesiące (dużo spamu) do bana permamentnego (w krytycznych sytuacjach) 
 2. Kto przeklina/trolluje/obraża najpierw dostaje ostrzeżenie, a potem może dostać karę od 3 miesięcy do permamentnej (w zależności od ilości).
 3. Nie piszemy postów ani komentarzy w stylu "Robbie jest głupi". Kara: najpierw ostrzeżenie, potem ban do miesiąca.
 4. Zabrania się artykułów w stylu "sekrety odnośnie WM" - do tego jest blog. Kara: słowne ostrzeżenie, potem ban ok. 2 dni.
 5. Pisząc zwracać uwagę na ortografię. Nie ma jednak za to żadnej kary.
 6. Zabrania się edytowania cudzych profilów (wyjątkiem są błędy ortograficzne). Kara: najpierw ostrzeżenie, potem ban do miesiąca.
 7. Zabrania się w jakikolwiek sposób obrażania innych poglądów lub religii. Wszelkie formy rasizmu, szowinizmu i obrażania uczuć religijnych skutkują banem od 2 dni do miesiąca.

3. Obrazki

 1. Należy dodawać obrazki związane jedynie związane z tematem "Wodogrzmotów Małych". Kara: do 2 tygodni
 2. Pliki mają być w wysokiej rozdzielczości - nie zaleca się używanie klawisza klawiatury Prt Sc (Print Screen) tylko branie ich z wiki angielskiej. Kara: do 2 dni bana.
 3. Nowowstawione obrazy mają mieć odpowiednie nazwy (te co zostały wstawione przed powstaniem regulaminu mogą mieć inne):
  1. Obrazek do infoboxa ma mieć nazwę <Imię>_<Nazwisko>_ID (bez znaków "<" i ">").
  2. Obrazek z serialu powinien mieć nazwę określającą sezon i numer odcinka z krótkim opisem (np. S1E01 Mabel skacze na łóżku).
  3. Fanarty mają mieć nazwę FA_<Autor>_<Krótki opis>. Muszą być także umieszczone na blogu lub profilu. Limit: 10 fanartów. 
 4. Wstawiane obrazki muszą być użyte w artykule lub na blogu. Kara: do tygodnia.
 5. Niezalecane jest wstawianie obrazków z oznaczeniami, np. elementem wziętym w kółko. Kara: brak.
 6. Na wiki nie wstawia się plików, które już istnieją. Kara: do 2 tygodni.

4. Forum i czat

 1. Na forum i czacie są takie same zasady jak w punkcie 2.

5. Administratorzy

 1. Nie można prosić o podwyższenie uprawnień, chyba, że na prawdę się na to zasługuje. Kara: 2 dni.
 2. Jeśli administrator jest nieaktywny, biurokraci dają mu tydzień na poprawienie się (informuja go na tablicy). Po tygodniu decydują, czy zdegradować.

6. Blogi

 1. Wpis na blogu nie może zawierać reklam, pornografii, poniżania innych, przekleństw, tytułu niezwiązanego z tematem. Kara: do tygodnia. 

7. Postanowienia końcowe

 1. Administracja informuje, że nie jest to ostateczna wersja regulaminu i zastrzega sobie prawo do jego edytowania. O zmianach regulaminu powiadomieni zostaną wszyscy użytkownicy.
 2. Regulamin wchodzi w życie z dniem 14.12.2013.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki